منو اصلی
پیوندهای مرتبط

ساعت
جمعه ٠٣ خرداد ١٣٩٨
نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 247319
 بازدید امروز : 278
 کل بازدید : 3860240
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 1/0312
اوقات شرعی


  چاپ        ارسال به دوست

با حضور فرماندار شهرستان نمین و امام جمعه بخش عنبران:

حضور چهره به چهره مدیران شورای هماهنگی دستگاههای زیرمجموعه وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل در عنبران و رسیدگی به مشکلات مردم

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان اردبیل، با حضور فرماندار، امام جمعه و بخشدار بخش عنبران و  مدیران شورای هماهنگی دستگاههای زیرمجموعه وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل در عنبران حضور یافته و از نزدیک به مشکلات مردم این بخش رسیدگی کردند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان این دیدار گفت: آموزش و مهارت آموزی در مراکز این سازمان با رویکرد اصلی فنی و حرفه ای ارائه آموزش های تقاضا محور است تا آموزش ها هدفمند باشند.

محمد پورقلی امروز در دیدار با مردم بخش عنبران شهرستان نمین که در مسجد خلیفه شریف آن محل برگزار شد اظهار کرد: آموزش و مهارت آموزی در مراکز این سازمان با رویکرد اصلی فنی و حرفه ای ارائه آموزش های تقاضا محور است تا آموزش ها هدفمند باشند.

وی افزود: مراکز آموزش شهرستان نمین چندین سال است که راه اندازه شده است که با پنج کارگاه بخش آقایان و سه کارگاه بخش بانوان آماده خدمات رسانی به مردم شیف این شهرستان میباشدو با توجه به اینکه بخش عنبران نزدیک به شهرستان نمین است امکان تاسیس مرکز جداگانه برای این بخش میسر نمی باشد ولی با این حال برای رفاه حال اهالی برخی از دوره های که مورد نیاز منطقه می باشد را به صورت آموزش سیار در این بخش اجراء میکنیم.

ایشان به دوره های آموزشی اجراء شده در بخش عنبران در سال  گذشته اشاره کرد و گفت: 34 هزارو 615 نفر ساعت در بخش عنبران آموزش دیده اند که از این تعداد در رشته گلیم بافی یک هزارو 280 نفرساعت، 6 هزارو 300 نفر ساعت در رشته مانتو دوز، 7 هزارو 680 نفر ساعت در بخش پرورش زنبور عسل، 4 هزارو 600 نفر ساعت در بخش کارآفرینی، 4 هزارو 357 نفر ساعت در بخش پرورشدهنده گیاهان دارویی، 7 هزارو 500 نفر ساعت زعفران کار و 2 هزارو 880 نفر ساعت در بخش محیط کار واقعی آموزش دیده اند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای تصریح کرد: رشته های که این سازمان کار آموزان فرا می گیرند نظیر برق ساختمان،لوازم خانگی،لوله کشی ،تعمیر پکیچ و آب گرمکن های گازی و... برای آقایان و خیاطی،ملیله دوزی قالی باقی،معرق کاری دربخش بانوان است

پورقلی با اشاره به انتخاب دوره‌ها را متناسب با نیاز اقشار مختلف دانست بیان کرد:در واقع دوره‌های فنی و حرفه‌ای با هدف مهارت‌آموزی تخصصی اقشار مختلف برگزار می‌شود.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان اردبیل تصریح کرد: آشنایی کارآموزان با محیط کار واقعی و ایجاد خودباوری در بین آنها، پایداری مشاغل سنتی و صنایع دستی، کاهش هزینه‌های جذب نیروهای فاقد مهارت، استفاده از ظرفیت آموزشی بنگاه‌های اقتصادی و کمک به این بنگاه‌ها برای شناسایی و جذب نیروهای دارای مهارت و مستعد با برگزاری این طرح دنبال می‌شود گفت: در صورتی که افراد برای شرکت در دوره مورد نظر به حد نصاب نرسند با توجه به طرح محیط کار واقعی می تواند با استفاده این طرح و بعد از سپری کردن آموزش لازم، این اداره کل اقدام به تائید صلاحیت ایشان نموده و گواهینامه صلاحیت حرفه ای را صادر می نماید.

 

مدیرکل اداره تعاون,کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل:

دکتر قاسم رحیمی در دیدار با مردم بخش عنبران در شهرستان نمین که در مسجد خلیفه شریف این محل برگزار شد اظهار کرد: برای ایجاد اشتغال در شهرستان‌های اردبیل نیازمند حمایت بخش‌های خصوصی و سرمایه‌گذاران هستیم و اداره تعاون،کار ورفاه اجتماعی آماده ارایه تسهیلات و مجوز در این حوزه ها است.

 

در این ملاقات،مدیرکل اداره تعاون,کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گقت: ایجاد اشتغال در شهرستان‌های اردبیل نیازمند حمایت بخش‌های خصوصی و سرمایه‌گذاران است.

وی افزود: یکی از حوزه‌های اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بخش تعاون است که توسط تشکلات مردمی تشکیل می‌شود که سال گذشته 91 شرکت تعاونی فعال‌سازی شده و از محل قانون اشتغال پایدار روستایی تاکنون حدود27 میلیارد تومان در سطح استان اردبیل تسهیلات کم‌بهره به شرکت‌های تعاون روستایی اهداشده است و سهم شهرستان نمین از این مبلغ حدود 6 میلیارد هست.

مدیرکل تعاون,کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد:در سطح استان اردبیل 17 هزار هفت شرکت تعاونی فعال با عضویت بیش از 820 هزار نفر که در حوزه‌های مختلف که سال گذشته 188 تعاونی با 3هزار ده نفر به این تعداد اضافه‌شده‌اند و در شهرستان نمین 17 تعاونی با 288 عضو در حال فعالیت هستند.

دکتر رحیمی با اشاره به صدور مجوز به مشاغل خانگی در شهرستان نمین بیان کرد: برای توسعه مشاغل خانگی سال گذشته حدود 4 هزار فقره مجوز مشاغل خانگی در سراسر استان اردبیل صادرشده 8 نیم میلیارد تسهیلات کم‌بهره قرض‌الحسنه پرداخت‌شده است.

مدیرکل تعاون,کار و رفاه اجتماعی اضافه کرد: هدف از سفر به شهرستان‌ها ارتباط چهره به چهره مسئولین با مردم است و از نزدیک از مشکلات آن‌ها را بررسی کنیم و در این دیدار از سوی مردم بخش عنبران شهرستان نمین 100 نامه به پنج مدیران دستگاه اجرایی ارائه‌شده است.

 مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره)اردبیل:

"افراد تحت پوشش در بخش عنبران از خدمات صدرصد کمیته امداد استفاده می کنند"

 مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان اردبیل در این جلسه مردمی گفت: افراد تحت پوشش در بخش عنبران که از مناطق محروم شهرستان نمین است از خدمات صد درصد کمیته امداد استفاده می کنند.

حسین دشتی امروز در دیدار با مردم بخش عنبران در شهرستان نمین که در مسجد خلیفه شریف آن محل برگزار شد،اظهار کرد: افراد تحت پوشش در بخش عنبران که از مناطق محروم شهرستان نمین است از خدمات صد درصد کمیته امداد استفاده می کنند.

وی افزود: در این شرایط اقتصادی خدماتی که دولت از سوی سازمان های بهزستی و کمیته امداد امام خمینی(ره)در اختیار افراد تحت پوشش این نهاد ها قرار داد است قابل ستایش است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان اردبیل تصریح کرد:در شهرستان نمین و بخش عنبران هیچ گونه پشت نوبت در جهت پوشش خانواده های نیازمند نداریم که با تامین اعتیار توانستم همه افراد را پذیرش کنیم.

وی با اشاره به مشکلات در بخش مسکن افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) بیان کرد: ترکیب مدجویان کمیته امداد در بخش عنبران بیشتر سالمندان و خانواده های یک یا دونفری هستند و این ما را با مشکل مواجع می کند که باید از تسهیلات مقاوم سازی روستایی بنیاد مسکن استفاده کنند و ما با این روش می توانیم تسهیلات بلا عوض برایشان پرداخت کنیم.

 مدیرکل بهزیستی اردبیل:

"غربالگری شنوای و بینایی در بخش عنبران اجرا می‌شود"

 مدیرکل بهزیستی استان اردبیل گفت: امسال غربالگری شنوایی و بینایی برای سنین 3 تا 6 در بخش عنبران شهرستان نمین اجرا می‌شود.

امروز بهزاد ستاری در دیدار با مردم بخش عنبران در شهرستان نمین که در مسجد خلیفه شریف این محل برگزار شد اظهار کرد: امسال غربالگری شنوایی و بینی برای سنین 3 تا 6 در بخش عنبران شهرستان نمین  اجرا می‌شود.

وی افزود: در سنجش غربالگری برای خانواده‌های نیازمند که  تحت پوشش بهزیستی هم نباشد این سازمان آماده ارائه خدمات به شهروندان اردبیلی است.

مدیرکل بهزیستی استان اردبیل تصریح کرد: خانواده معلولان،زنان سرپرست خانوار، مطلقه و افراد ازکارافتاده که شرایط لازم برای دریافت مستمری را دارند با مراجع به اداره بهزیستی در شهرستان نمین می‌تواند از این خدمات این اداره استفاده کنند.

ستاری ادامه داد: در شهرستان نمین 146 فقره مراجع جهت دریافت مستمری داشتیم که  39 مورد آن از بخش عنبران پذیرش‌شده که همچنان فرصت برای ارائه درخواست در بهزیستی است.

مدیرکل بهزیستی استان اردبیل بیان کرد:پرداخت شهریه دانشجویان تحت پوشش بهزیستی از خدمات این اداره است که شرایط را برای تحصیل خانواده‌های نیازمند فراهم می‌سازد تمامی هزینه از سوی این سازمان پرداخت می‌شود.

 مدیرکل تامین اجتماعی اردبیل:

"سهمیه بیمه کارگری ساختمان افزایش یافته"

 مدیرکل تامین اجتماعی استان اردبیل گفت: با نشستی که با مجمع نمایندگان شهرستان اردبیل داشتم در ماه های اخیر سهمیه بیمه کارگری ساختمان را افزایش داد.

سعید بشرخواه امروز در دیدار با مردم بخش عنبران در شهرستان نمین که مسجد خلیفه شریف آن محل برگزار شد،اظهار کرد: با نشستی که با مجمع نمایندگان شهرستان اردبیل داشتم در ماه های اخیر سهمیه بیمه کارگری ساختمان را افزایش داد که 3 هزار تا بیشتر سایر استان ها به ما ابلاغ شد.

وی افزود: تامین اجتماعی در کشورمان یک نهاد غیر دولتی که بدون استفاده از اعتبارات دولتی به مردم ارایه خدمات می کنند که تمامی پرداختی از درآمد های خود تامین اجتماعی استان اردبیل است.

مدیرکل تامین اجتماعی استان اردبیل تصریح کرد:ارزش های اجرایی و شناخت شده  در تامین اجتماعی براساس برنامه محوری این سازمان است که در تمامی بخش های خود استراتژی مشخص و تدوین شده ای دارد که سختی گیری های صورت گرفته در این اداره صورت می گیرد به خاطر امانت دار بودن در بین مردم است.

بشرخواه اضافه کرد:درقالب طرح کرامت رضوی 120 نفر از بازنشستگاه و مستمر بگیران به مشهد مقدس اعزام شدند که یک برنامه فرهنگی برای این قشر از افراد جامعه است که همه سال این برنامه به صورت منظم اجرا می شود.


٠٩:٤٣ - دوشنبه ٩ مهر ١٣٩٧    /    شماره : ٢٨٥٨    /    تعداد نمایش : ٢٢٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
صفحه اصلي|پیام مدیر کل|معرفی استان|تماس با ما|گالری عکس|پرسشهای متداول|دستورالعمل بروز رسانی سایت 
Copyright © 2011 Ardebil Technical & Vocational Training Organization - All rights reserved