منو اصلی
پیوندهای مرتبط

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 4358
 بازدید امروز : 145
 کل بازدید : 6105110
 بازدیدکنندگان آنلاين : 2
 زمان بازدید : 0/2500
چهارشنبه ٠٦ مهر ١٤٠١

آموزش توسط آموزشگاه هاي آزاد

به لحاظ ضرورت شتاب گرفتن رشد و توسعه اقتصادی کشور مبنی بر اجرای عدالت اجتماعی و فقر زدایی در چهار چوب چشم انداز 20 ساله کشور توانمند سازی بخش های خصوصی یکی از اهداف اصلی دولت می باشد. بر اساس این چشم انداز، جمهوری اسلامی ایران ,در افق 1404 هجری شمسی می بایست جایگاه اول اقتصادی علمی و فن آوری را در میان کشور های آسیای جنوب غربی کسب نمایدو این امر میسر نیست مگر با اتکا به نیروی انسانی جامعه ، تامین نیروی انسانی ماهر و ارتقا سطح مهارت از و ظایف خطیر و انکارناپذیر سازمان آموزش فنی و حرفه ای می باشد .حدود 70% نیروی متخصص جامعه توسط آموزشگاههای آزاد فنی وحرفه ای وارد جامعه می گرددو سیاست دولت نیز حمایت و صیانت از سرمایه گذاری بخش خصوصی است .

 از آنجا که بیش از 75 درصد نیرو های جویای کار فاقد مهارت هستند نقش آموزشهای فنی و حرفه ای در ایجاد اشتغال و رفع نیاز بازار کار بالاخص در بستر بخش خصوصی می تواند در فرایند تامین نیروی انسانی ماهر جامعه بسیار موثر باشد. آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای به عنوان نماد عینی بخش خصوصی در ارائه خدمات آموزشی فنی و حرفه ای الگوی مناسبی در فرایند تربیت نیروی متخصص و نیمه متخصص به صورت گسترده است .

 با توجه به اینکه  فراگیری فن و حرفه برای کلیه اقشار کشور امکانات وسیعی را طلب می کند که توان تامین آن از مجرای دولتی مقدور نیست و لذا به استناد تبصره ماده 111 قانون کار جمهوری اسلامی ایران به سازمان آموزش فنی و حرفه ای اختیار داده شد تا با استفاده از جلب مشارکت بخش خصوصی نسبت به تاسیس آموزشگاههای فنی و حرفه ای آزاد و موسسات کارآموزی آزاد اقدام نماید

 اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان اردبیل در راستای تحقق اهداف عالیه اصل 44 قانون اساسی و منویات مقام معظم رهبری و ریاست محترم جمهوری و در حمایت از بخش خصوصی به صورت اصولی و همه جانبه اقدامات گسترده ای انجام داده و آمادگی هر گونه همکاری و مساعدت را دارد.

این آموزشگاهها تحت نظارت و با استانداردهای آموزشی سازمان فعالیت می نمایند و در پایان دوره های آموزشی ، کارآموزان خود را برای آزمون به سازمان معرفی می کنند تا پس از ارزیابی سطح مهارتهای آموخته شده در صورت توفیق در آزمون از امتیاز گواهینامه مهارت برخوردار شوند .

صفحه اصلي|پیام مدیر کل|معرفی استان|تماس با ما|گالری عکس|پرسشهای متداول|دستورالعمل بروز رسانی سایت 
Copyright © 2011 Ardebil Technical & Vocational Training Organization - All rights reserved